Pedersen dhe Abdullahiyan diskutojnë situatën në Siri

Përfaqësuesi Special i Kombeve të Bashkuara (OKB) për Sirinë Geir O. Pedersen u takua me ministrin e Jashtëm iranian Hossean Emir Abdullahiyan.

1763609
Pedersen dhe Abdullahiyan diskutojnë situatën në Siri

Përfaqësuesi Special i Kombeve të Bashkuara (OKB) për Sirinë Geir O. Pedersen u takua me ministrin e Jashtëm iranian Hussein Emir Abdullahiyan.

Ministria e Jashtme e Iranit në një deklaratë tha se Pedersen i ndodhur në kryeqytetin Teheran dhe ministri Abdullahiyan, diskutuan zhvillimet në Siri.

Sipas deklaratës së Ministrisë, Abdullahiyan deklaroi se "prania e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Siri dhe sulmet ajrore izraelite kanë dëmtuar procesin e zgjidhjes politike", ndërsa shtoi se komuniteti ndërkombëtar duhet t'i kushtojë vëmendje kësaj çështjeje.

 


Lajme të ngjashme