Lavrov dhe Blinken diskutuan programin bërthamor iranian

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme të Rusisë.

1715569
Lavrov dhe Blinken diskutuan programin bërthamor iranian

Ministri i Jashtëm rus Sergey Lavrov ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin amerikan të Shtetit, Anthony Blinken.

"Bashkëbiseduesit shkëmbyen mendimet mbi perspektivat lidhur me rivendosjen e zbatimit të plotë të Planit të Përbashkët Gjithëpërfshirës të Veprimit për Zgjidhjen e Programit Bërthamor Iranian (JCPOA), dhe gjithashtu diskutuan një numër çështjesh aktuale në agjendën dypalëshe," tha ministria e jashtme ruse në një deklaratë.

Biseda telefonike u zhvillua me iniciativën e palës amerikane.Lajme të ngjashme