Forcat izraelite plagosin dy palestinezë në Gazë

Dy palestinezë, njëri prej të cilëve një peshkatar, u plagosën kur forcat izraelite hapën zjarr në dy vende të ndara në Rripin e bllokuar të Gazës

1701446
Forcat izraelite plagosin dy palestinezë në Gazë

Dy palestinezë, njëri prej të cilëve një peshkatar, u plagosën kur forcat izraelite hapën zjarr në dy vende të ndara në Rripin e bllokuar të Gazës.

Nizar Ayash, kryetari i Unionit të Peshkatarëve Palestinezë në Gaza, tha se forcat izraelite hapën zjarr mbi peshkatarët palestinezë që peshkonin në det.

Një peshkatar pësoi një dëmtim në këmbë dhe u dërgua në një spital në veri të Gazës, tha Ayaş, pa dhënë detaje mbi shëndetin e peshkatarit.

Ndërkohë, një adoleshent palestinez u plagos në këmbë kur forcat izraelite hapën zjarr në Gaza lindore.

Sipas dëshmitarëve okularë, adoleshenti palestinez u vu në shënjestër ndërsa ishte pranë kufirit Izrael-Gaza.

Ministria palestineze e Shëndetësisë ende nuk ka komentuar gjendjen e të plagosurve.

 


Lajme të ngjashme