Izraeli sulmon Rripin e bllokuar të Gazës

Bëhet e ditur se në objektiv të sulmit ishin pozicionet e grupeve palestineze të rezistencës në perëndim të qytetit Han Yunus dhe fushat bujqësore në lagjen Al-Zaytoun në lindje të Gazës.

1696284
Izraeli sulmon Rripin e bllokuar të Gazës

Avionët luftarakë izraelitë kryen sulme ajrore ndaj Rripit të Bllokuar të Gazës

Bëhet e ditur se në objektiv të sulmit ishin pozicionet e grupeve palestineze të rezistencës në perëndim të qytetit Han Yunus dhe fushat bujqësore në lagjen Al-Zaytoun në lindje të Gazës.

Ndërkohë që ende nuk ka informata në lidhje me viktimat e mundshëm në këto sulme mediat izraelite bënë të ditur se sulmet kanë qenë kundërpërgjigje ndaj balonave që shkaktojnë zjarre të lëshuara nga Gaza ndaj Izraelit.

 


Lajme të ngjashme