Trupat armene sulmojnë pozicionet azerbajxhanase në Nahçivan

Trupat e ushtrisë armene hapën zjarr mbi pozicionet e Azerbajxhanit në Republikën Autonome të Nahçivanit.

1683515
Trupat armene sulmojnë pozicionet azerbajxhanase në Nahçivan

Trupat e ushtrisë armene hapën zjarr mbi pozicionet e Azerbajxhanit në Republikën Autonome të Nahçivanit.

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit tha në një deklaratë se të shtëna u qëlluan nga pozicionet pranë fshatit Arazdeyen në provincën Vedi të Armenisë drejt pozicioneve të Azerbajxhanit në vendbanimin Haydarabat të provincës Sederek të Nahçivanit rreth orës 3:45 të mëngjesit me kohën lokale.

Deklarata vuri në dukje se nuk kishte viktima në mesin e ushtarëve azerbajxhanas dhe se pala armene u përgjigj me zjarr hakmarrës.

 


Lajme të ngjashme