Gjermani – Xhelozia u merr jetën një gruaje dhe një burri në Espelkamp

Të paktën 2 njerëz u vranë të enjten në një akt të dukshëm xhelozie në qendër të qytetit perëndimor gjerman të Espelkampit, ndërsa autori i krimit është ende në arrati.

1660167
Gjermani – Xhelozia u merr jetën një gruaje dhe një burri në Espelkamp

Media lokale njoftoi se pas vrasjes së një gruaje dhe një burri, njësitë speciale të policisë të armatosura rëndë u vendosën në të gjithë qytetin.

Bazuar në informacionin fillestar, personi i parë u qëllua brenda një shtëpie dhe i dyti përpara saj.

I dyshuari është ende në arrati, sipas policisë, e cila paralajmëron se ai mund të jetë i armatosur.

Fillimisht policia dyshoi për një pritë, por tani ata besojnë se krimi ishte motivuar nga xhelozia.

Skena e krimit është në qendër të Espelkampit, një qytet me rreth 25.000 banorë në shtetin perëndimor të Renanisë Veriore-Vestfali.Lajme të ngjashme