Putin dhe Netanyahu trajtojnë çështjen siriane në një bisedë telefonike

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dhe Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, trajtuan çështjen e Sirisë gjatë një bisede telefonike të premten.

1636182
Putin dhe Netanyahu trajtojnë çështjen siriane në një bisedë telefonike

Sipas njoftimit nga Pallati i Kremlinit, Putini ka zhvilluar një bisedë telefonike me Netanyahun.

Në këtë bisedë, ku është trajtuar çështja e Sirisë, Netanyahu e informoi Putinin lidhur me kontaktet e palës izraelite me përfaqësuesit e Kievit.

Ata gjithashtu diskutuan marrëdhëniet bilaterale Rusi-Izrael dhe ranë dakord që të vazhdojnë kontaktet.Lajme të ngjashme