Izraeli martirizon një adoleshent palestinez dhe plagos një tjetër në Bregun Perëndimor

Një palestinez 16-vjeçar është vrarë në një sulm ushtarak izraelit në qytetin Nablus të Bregut të pushtuar Perëndimor.

1635056
Izraeli martirizon një adoleshent palestinez dhe plagos një tjetër në Bregun Perëndimor

Një palestinez 16-vjeçar është vrarë në një sulm ushtarak izraelit në qytetin Nablus të Bregut të pushtuar Perëndimor.

Gjysmëhëna e Kuqe Palestineze në një deklaratë me shkrim tha se ishte gjetur trupi i një palestinezi 16-vjeçar, i cili u vra nga ushtarët izraelitë në Odala, një qytet në Nablus.

“Një adoleshent tjetër palestinez, i cili gjithashtu u plagos me municion luftarak gjatë trazirave të dala në këtë vendbanim, u dërgua në spital”, thuhet në deklaratë.

Ministria Palestineze e Shëndetësisë gjithashtu konfirmoi martirizimin e një palestinezi në qytetin Odala në një deklaratë me shkrim, por nuk dha ndonjë informacion mbi identitetin e dëshmorit.

 


Lajme të ngjashme