Ushtria izraelite sulmoi nga ajri disa objekte të Hamasit në Gazë

Midis objekteve që u morën në shënjestër ishin një fabrikë për prodhimin e municioneve, një tunel i përdorur për të transportuar armë dhe një zonë ushtarake e Hamasit.

1622532
Ushtria izraelite sulmoi nga ajri disa objekte të Hamasit në Gazë

Përmes llogarisë së saj në «Twitter», ushtria izraelite njoftoi se aeroplanët e saj dhe helikopterët luftarakë bombarduan pozicionet në Gaza si kundërpërgjigje të një rakete të lëshuar nga Gaza drejt Izraelit.

Midis objekteve që u morën në shënjestër ishin një fabrikë për prodhimin e municioneve, një tunel i përdorur për të transportuar armë dhe një zonë ushtarake e Hamasit.

Nuk ka pasur të vdekur ose të lënduar si pasojë e këtij sulmi ajror.

 


Lajme të ngjashme