Al-Thani: Katari ka marrëdhënie të forta partneriteti me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit Mohammed Bin Abdurrahman Al-Thani shprehu kënaqësinë e tij nga takimi me homologun turk Mevlut Çavusoglu në kryeqytetin Doha të Katarit.

1600145
Al-Thani: Katari ka marrëdhënie të forta partneriteti me Turqinë

Ministri i Jashtëm i Katarit Mohammed Bin Abdurrahman Al-Thani tha se vendi i tij ka marrëdhënie të forta partneriteti me Turqinë.

Në një postim të bërë në llogarinë e tij në Twitter, Mohammed bin Abdurrahman Al-Thani shprehu kënaqësinë e tij nga takimi me homologun turk Mevlut Çavusoglu në kryeqytetin Doha të Katarit.

Al-Thani vuri në dukje se ekziston një marrëdhënie e fortë partneriteti midis Turqisë dhe Katarit dhe një koordinim i vazhdueshëm në fushat rajonale dhe ndërkombëtare.

Ministri i Jashtëm i Katarit pas takimit me ministrin Çavusoglu në kryeqytetin e vendit të tij më pas zhvilloi një takim trepalësh me pjesëmarrjen edhe të ministrit të Jashtëm rus Sergey Lavrov.

 


Lajme të ngjashme