SHBA – Dy të vrarë në një sulm të armatosur ndaj një qendre tregtare në Sacramento

Dy persona u vranë në të shtënat e djeshme në një qendër tregtare në shtetin e Kalifornisë në SHBA.

1536228
SHBA – Dy të vrarë në një sulm të armatosur ndaj një qendre tregtare në Sacramento

Dy persona u vranë në të shtënat e djeshme në një qendër tregtare në shtetin e Kalifornisë në SHBA.

Si pasojë e zjarrit të hapur një 19-vjeçar vdiq në vendin e ngjarjes dhe një 17-vjeçar tjetër vdiq në spital ku u dërgua për kurim kur një sulmues hapi zjarr në një qendër tregtare në Sacramento, kryeqytetin e Kalifornisë.

Policia e Sacramento tha në një deklaratë se sulmuesi, i cili zgjodhi një qendër tregtare shumë të frekuentuar për shkak të "Premtes së Zezë" (Black Friday) që pranohet si dita e hapjes së sezonit të blerjeve në vend, nuk është identifikuar ende.

 


Lajme të ngjashme