Siri – 5 të vdekur në një sulm terrorist në Al-Bab

Si pasojë e aktivizimit të një bombe të vendosur në një automjet në provincën Al-Bab, në veri të Sirisë, kanë humbur jetën 5 civilë dhe janë plagosur 18 të tjerë.

1533471
Siri – 5 të vdekur në një sulm terrorist në Al-Bab

Si pasojë e aktivizimit të një bombe të vendosur në një automjet në provincën Al-Bab, në veri të Sirisë, kanë humbur jetën 5 civilë dhe janë plagosur 18 të tjerë.

Zjarrfikëset u dërguan menjëherë në vendin e ngjarjes për të marrë nën kontroll flakët e zjarrit që shkaktoi shpërthimi i autobombës, ndërsa të plagosurit u transportuan për në spitalet e qytetit Al-Bab.

Ka shqetësime se numri i viktimave mund të rritet.

Si pasojë e shpërthimit, shumë automjete janë dëmtuar dhe kanë dalë jashtë përdorimit.

Forcat lokale të sigurisë dyshojnë se prapa sulmit qëndron organizata terroriste YPG/PKK.

 


Lajme të ngjashme