Siri – Sulmet ajrore të mbështetësve të regjimit në Idlib morën jetët e 3 civilëve

Tre civilë u vranë dhe të paktën 7 të tjerë u plagosën në sulmet ajrore të kryera nga mbështetësit e regjimit të Beshar Esadit dhe Rusisë në rajonin e Çtensionimit në Idlib.

1466269
Siri – Sulmet ajrore të mbështetësve të regjimit në Idlib morën jetët e 3 civilëve

Tre civilë u vranë dhe të paktën 7 të tjerë u plagosën në sulmet ajrore të kryera nga mbështetësit e regjimit të Beshar Esadit dhe Rusisë në Zonën e Çtensionimit në Idlib.

Sipas observatorit të opozitarëve ushtarakë të avionëve, avionët luftarakë rusë kryen sulme ajrore ndaj vendbanimeve në Zonën e Çtensionimit në Idlib.

Ndërkaq sipas informatave të marra nga burimet e Mbrojtjes Civile (Kaskat e Bardha), në sulmet ajrore në fjalë në vendbanimin Binnis janë vrarë 3 civilë dhe u plagosën të paktën 7 të tjerë.

 


Lajme të ngjashme