ShBA – Dy policë amerikanë mbesin të vrarë në një sulm të armatosur

Dy oficerë policie u vranë në një sulm të armatosur në McAllen në Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA).

1453608
ShBA – Dy policë amerikanë mbesin të vrarë në një sulm të armatosur

Dy oficerë policie u vranë në një sulm të armatosur në McAllenTeksasShteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA).

Shefi i policisë së McAllen, Victor Rodriguez deklaroi se të dy policët u sulmuan me armë në shtëpinë ku shkuan për intervenim.

Rodriguez raportoi se dy policët vdiqën në vendin e ngjarjes.

Duke e bërë të ditur se sulmuesi Aldon Caramillo kreu vetëvrasje pasi qëlloi punonjësit e policisë, Rodriguez sqaroi se Caramillo kishte një të kaluar penale dhe gjithashtu kërkohej për krime që përfshinin sulme të armatosura dhe drogë.

 


Lajme të ngjashme