Somali – Mbërrin avioni me ndihma turke pas sulmit terrorist në Mogadisho

Një avion ushtarak turk ka arritur në kryeqytetin e Somalisë për të çuar ndihma pas sulmit terrorist që shkaktoi rreth 90 viktima të shtunën.

1331413
Somali – Mbërrin avioni me ndihma turke pas sulmit terrorist në Mogadisho

“Avioni i Forcave të Armatosura Turke që transportoi personel dhe pajisje të shërbimeve shëndetësore ka mbërritur në Mogadisho, në një përpjekje për të ofruar mbështetje për vëllezërit tanë somalezë të plagosur gjatë sulmit terrorist me autobombë në Somali”, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë përmes një postimi të dielën në rrjetin social “Twitter”.Lajme të ngjashme