Putin më 8 janar viziton Turqinë

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitriy Peskov tha të hënën se Kryetari i Shtetit të Rusisë, Vladmir Putin më 8 janar do të vizitojë Turqinë për t’u takuar me Presidentin Erdoan.

Putin më 8 janar viziton Turqinë

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin më 8 janar do të vizitojë Turqinë për t’u takuar me Presidentin Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan).

Datën e deklaroi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitriy Peskov, i cili tha se Presidenti Erdoan dhe Putin do të realizojnë takime të rëndësishme bilaterale dhe do të bisedojnë për çështjet rajonale.

 


Lajme të ngjashme