Macron, Merkel dhe Johnson do të bisedojnë me Presidentin Erdogan çështjen e Sirisë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson do të bisedojnë me Presidentin Recep Tayyip Erdogan për çështjen e Sirisë.

Macron, Merkel dhe Johnson do të bisedojnë me Presidentin Erdogan çështjen e Sirisë

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson do të bisedojnë me Presidentin Recep Tayyip Erdogan për çështjen e Sirisë.

Një deklaratë në lidhje me çështjen erdhi nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron.

Duke bërë të ditur se gjatë javëve të ardhshme do të takohen me Presidentin Erdogan për të biseduar lidhur me temën, Presidenti Macron tha se “Me Merkel dhe Johnson vendosëm që të takohemi me Presidentin Erdogan në javët e ardhshme”.

 


Lajme të ngjashme