Kabul – Sulmi kamikaz ndaj akademisë ushtarake merr jetët e 6 personave

Kamikazi e hodhi vetën në erë në hyrje të akademisë ushtarake tokësore “Mareshali Fahim”.

1211314
Kabul – Sulmi kamikaz ndaj akademisë ushtarake merr jetët e 6 personave

Në sulmin kamikaz të ndërmarr ndaj akademisë ushtarake tokësore “Mareshali Fahim” në kryeqytetin Kabul të Afganistanit kanë humbur jetën 6 persona.

Zëdhënësja e Drejtorisë së Policisë në Kabul, Firdevs Faramarz deklaroi se kamikazi e hodhi veten në erë në hyrje të akademisë ushtarake tokësore “Mareshali Fahim”.

Faramarz gjithashtu shtoi se në këtë sulm janë vrarë 6 persona dhe janë plagosur 6 të tjerë.

Bëhet e ditur se ende askush nuk e ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulm.Lajme të ngjashme