ShBA – Të shtëna në kampusin e Universitetit të Karolinës së Veriut

Dy persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur në një sulm të armatosur në Universitetin e Karolinës së Veriut të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA).

ShBA – Të shtëna në kampusin e Universitetit të Karolinës së Veriut

Dy persona kanë humbur jetën dhe katër të tjerë janë plagosur në një sulm të armatosurUniversitetin e Karolinës së Veriut të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA).

Sipas lajmeve që përcjellin mediat amerikane, policia dhe ekipet shëndetësore kanë dalë në vendin e ngjarjes pas dëgjimit të të shtënave në kampusin Sharllot (Charlotte) të Universitetit të Karolinës së Veriut.

Bëhet e ditur se dy persona kanë humbur jetën, ndërsa katër janë plagosur, prej të cilëve dy janë në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, autoritetet policore nuk shpalosën identitetin e viktimave, por njoftuan se një i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin.

 


Lajme të ngjashme