Takim joformal Aliyev-Pashinyan në Davos, diskutohet Karabaku Malor

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev dhe Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinyan, realizuan të mërkurën një takim joformal në qytezën turistike Davos të Zvicrës.

1131667
Takim joformal Aliyev-Pashinyan në Davos, diskutohet Karabaku Malor

Siç bën të ditur Presidenca e Azerbajxhanit nëpërmjet një komunikate të shkruar, Presidenti Ilham Aliyev dhe Kryeministri i Armenisë, Nikol Pashinyan, u takuan në Davos, ku po qëndrojnë për të marrë pjesë në Forumin 49. Ekonomik Botëror.

“Në takim u diskutua gjendja aktuale e procesit të zgjidhjes së problemit të Karabakut Malor”, thuhet mes të tjerash në komunikatën e Presidencës së Azerbajxhanit.Lajme të ngjashme