Erdogan dhe Putin takohen në samitin e G20-ës

Presidenti Erdoan është takuar të shtunën me homologun e tij rus, Vladimir Putin në Samitin e Liderëve të G20-ës në Buenos-Ajres të Argjentinës.

1098645
Erdogan dhe Putin takohen në samitin e G20-ës

Vazhdojnë takimet bilaterale të Erdoan në Qendrën Costa Salguero në kryeqytetin e Argjentinës, Buenos-Ajres, ku po mbahet samiti dyditor.

Takimi Erdoan-Putin po zhvillohet i mbyllur për media.

Presidenti i Turqisë, më herët zhvilloi takime edhe me liderë të tjerë botërorë.Lajme të ngjashme