Sulm i armatosur në Nigeri, 10 të vrarë dhe shumë të plagosur

Në sulmin me armë që ndodhi në veri të vendit të Afrikës Perëndimore, Nigeri humbën jetën 10 persona.

992328
Sulm i armatosur në Nigeri, 10 të vrarë dhe shumë të plagosur

Në sulmin me armë që ndodhi në veri të vendit të Afrikës Perëndimore, Nigeri humbën jetën 10 persona.

Zëdhënësi i Policisë së Zamfaras, Muhammad Shehu në deklaratën e bërë tha se në rajonin Birnin-Magaji si pasojë e sulmit të një grupi të armatosur janë plagosur edhe shumë të tjerë.

Ai tha se të plagosurit janë duke u kuruar ndërsa në lidhje me ngjarjen ka filluar hetimi.Lajme të ngjashme