Sulm me armë zjarri në Liege të Belgjikës, 2 policë dhe një civil mbetën të vrarë

Si pasojë e sulmit me armë në qytetin Liege në lindje të Belgjikës humbën jetën 3 persona, 2 prej të cilëve ishin policë.

981437
Sulm me armë zjarri në Liege të Belgjikës, 2 policë dhe një civil mbetën të vrarë

Si pasojë e sulmit me armë në qytetin Liege në lindje të Belgjikës humbën jetën 3 persona, 2 prej të cilëve ishin policë.

Në qendër të qytetit Liege një person qëllo me armë ndaj policëve.

2 policët dhe një person që po kalonte rrugën mbetën të vrarë.

Sulmuesi që u arratis nga vendngjarja mori peng punëtorin e pastrimit në një shkollë aty pranë.

Gjatë ndërhyrjes u plagosën edhe dy policë.

Më pas sulmuesi u neutralizua duke u vrarë.

Policia izoloi vendngjarjen dhe mori masa sigurie.  Lajme të ngjashme