SHBA-ja rendit në listën e zezë të "terrorizmit global" kreun e Hamasit, Ismail Haniyeh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e renditën kreun e lëvizjes palestineze të Hamasit, Ismail Haniyeh, në listën e zezë të "terrorizmit global", njoftoi të mërkurën Departamenti amerikan i Shtetit...

SHBA-ja rendit në listën e zezë të "terrorizmit global" kreun e Hamasit, Ismail Haniyeh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e renditën kreun e lëvizjes palestineze të Hamasit, Ismail Haniyeh, në listën e zezë të "terrorizmit global", njoftoi të mërkurën Departamenti amerikan i Shtetit.

Sipas kreut të diplomacisë amerikane, Rex Tillerson, cituar në një deklaratë, kreu i lëvizjes palestineze, që kontrollon Rripin e Gazës, kërcënon stabilitetin në Lindjen e Mesme dhe minon procesin e paqes me Izraelin. /ATSHLajme të ngjashme