Të shtëna në qendër të Amsterdamit, 1 i vdekur 2 të plagosur

Në ngjarjen që ndodhi në qendër të qytetit të Amsterdamit dje në mbrëmje të paktën një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, njoftoi policia holandeze në Twitter.

Të shtëna në qendër të Amsterdamit, 1 i vdekur 2 të plagosur

Gjatë disa të shtënave që ndodhën në qendër të qytetit të Amsterdamit dje në mbrëmje të paktën një person ka vdekur dhe dy të tjerë janë plagosur, njoftoi policia holandeze në Twitter.

“Një person ka vdekur, dy të tjerë janë transportuar në spital pas të shtënave në rrugën Grote Wittenburgerstraat, që ndodhet në qendër të qytetit të Amsterdamit”, deklaruan forcat e sigurisë.

Policia është ende në kërkim të autorit të të shtënave. (ATSH)Lajme të ngjashme