Sulm me thikë në Gjermani, disa persona mbeten të plagosur

Një person plagosi sot në Mynih (në jug të Gjermanisë) disa persona, pas një sulmi me thikë para se të arratisej, njoftoi policia pa dhënë më shumë detaje mbi lëvizjen e autorit.

831566
Sulm me thikë në Gjermani, disa persona mbeten të plagosur

Një person plagosi sot në Mynih (në jug të Gjermanisë) disa persona, pas një sulmi me thikë para se të arratisej, njoftoi policia pa dhënë më shumë detaje mbi lëvizjen e autorit.

“Një person ka plagosur me thikë disa persona në qendër të Mynihut dhe për momentin rezulton i arratisur”, shkruan në rrjetin social Twitter policia lokale.

“Ne po kërkojmë autorin me të gjitha forcat e policisë”, shtoi policia në Twitter duke nënvizuar se shkaqet e sulmit për momentin mbeten të panjohura.Lajme të ngjashme