Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Nga shpërthimi në Londër janë plagosur të paktën 22 persona

Të paktën 22 persona u plagosën dhe u shtruan në spital, sot në mëngjes, pas një atentati në një stacion londinez metroje, ndërkohë që dëshmitarët tregojnë për një shpërthim në një tren ku pati disa persona të djegur.

Nga shpërthimi në Londër janë plagosur të paktën 22 persona

Neil Basu, një zyrtar i antiterrorizmit, e konsideroi ngjarjen një akt terrorist.

Shërbimet e shpëtimit theksuan se 22 të plagosur ishin shtruar në spital.

Atentati, i pesti në gjashtë muaj në Londër, ndodhi rreth orës lokale 08:20 (07:20 GMT) në stacionin e Parsons Green, që ndodhet në një lagje në jugperëndim të kryeqytetit britanik.Lajme të ngjashme