Sulm në perëndim të Halepit, vriten 18 civilë, gjysma fëmijë

18 civilë mbetën të vrarë në sulmin me raketa ndaj fshatit Uveycil që gjendet nën kontrollin e opozitarëve në zonën rurale në perëndim të Halepit ë gjendet në Veri të Sirisë.

Sulm në perëndim të Halepit, vriten 18 civilë, gjysma fëmijë

18 civilë mbetën të vrarë në sulmin me raketa ndaj fshatit Uveycil që gjendet nën kontrollin e opozitarëve në zonën rurale në perëndim të Halepit ë gjendet në Veri të Sirisë.

Përgjegjësi i mbrojtjes civile në zonën rurale në perëndim të Halepit, Muhammed Hallak, bëri të ditur se në sulmet me raketa gjatë mbrëmjet u shënjestrua një ndërtesë 3 katëshe.

“Punimet e kërkim shpëtimit përfunduan në mëngjes. Në sulm humbën jetën 18 civilë, 9 fëmijë dhe 4 gra. Ndërsa një grua u nxor nga rrënojat e gjallë” tha Hallak.

Ai tha se mendojnë që sulmi të jetë kryer nga forcat që varen nga regjimi i Esadit. 4 nga të plagosur e këtij sulmi janë marrë nën kurim në spital.Lajme të ngjashme