Ish-presidentja e Koresë së Jugut shpallet fajtore për korrupsion

Ish-presidentja koreanojugore, Park Geun-Hye u shpall zyrtarisht fajtore në procesin hetimor në lidhje me skandalin e bujshëm të korrupsionit që çoi në shkarkimin e saj, njoftoi të hënën Prokuroria.

Ish-presidentja e Koresë së Jugut shpallet fajtore për korrupsion

Ish-presidentja koreanojugore, Park Geun-Hye u shpall zyrtarisht fajtore në procesin hetimor në lidhje me skandalin e bujshëm të korrupsionit që çoi në shkarkimin e saj, njoftoi të hënën Prokuroria.

Ish-drejtuesja e Shtetit, e cila u arrestua në fund të muajit mars, është në ndjekje penale për abuzim me pushtetin dhe për bërjen publike të sekreteve shtetërore, bënë të ditur prokurorët në një deklaratë.Lajme të ngjashme