Sulm me kamion në Suedi, raportohen të vrarë dhe të plagosur

Sulmuesi që ngau kamionin në mes të grumbullit të njerëzve në kryeqytetin Stokholm të Suedisë vrau tre persona.

Sulm me kamion në Suedi, raportohen të vrarë dhe të plagosur

Sulmuesi që ngau kamionin në mes të grumbullit të njerëzve në kryeqytetin Stokholm të Suedisë vrau tre persona.

Sipas lajmeve të medias suedeze për shkak të sulmit ka edhe shumë të plagosur.

Sulmuesi pati në objektivë kalimtarët në trotuar.

Shoferi i kamionit shtypi të gjithë ata që i dolën përpara duke shkaktuar 3 të vdekur sipas parashikimeve të para.

Dëshmitarët okularë bënë të ditur se dëgjuan të shtëna armësh.

Policia ka rrethuar vendngjarjen.

Ndërkaq nuk është dhënë informacion për kapjen apo jo të sulmuesit.Lajme të ngjashme