Gjermani – Simpatizantët e PKK kthejnë Këlnin përmbys

Një grup prej 300 vetësh me portretin e pseudoliderit të organizatës terroriste në duar hodhën koktejl mollotovi dhe u konfrontuan me policinë e Këlnit, duke e kthyer përmbys qytetin.

610271
Gjermani – Simpatizantët e PKK kthejnë Këlnin përmbys

300 simpatizantë të organizatës terroriste PKK, të cilën Gjermania e mbështet, kanë shkaktuar trazira në qytetin e Këlnit.

Ekipet e policisë ndërhynë ndaj grupit manifestues me portretin e pseudoliderit në duar, kur protestuesit nisën të qëllojnë me koktejl mollotovi.

Gjatë konfrontimit protestuesit e qëlluan policinë me gurë dhe shishe. Kurse polica përdori gaz lotsjellës ndaj turmës së protestuesve.

Pas ngjarjeve policia ndaloi 8 persona, ndërsa për 30 pjesëmarrës në protestë u bënë kallëzime penale.Lajme të ngjashme