VIDEO-Siri - 30 të vrarë dhe rreth 100 të plagosur në një sulm kamikaz

Sulmi u ndërmor në një sallë dasmash në qytetin Haseke të Sirisë.

VIDEO-Siri - 30 të vrarë dhe rreth 100 të plagosur në një sulm kamikaz
Siri - 30 të vrarë dhe rreth 100 të plagosur në një sulm kamikaz në Haseke
Siri - 30 të vrarë dhe rreth 100 të plagosur në një sulm kamikaz në Haseke

Në sulmin kamikaz të ndërmarr në një sallë dasmash në qytetin Haseke të Sirisë, janë vrarë 30 persona.suriye haseke saldırı

Në sulmin kamikaz të ndërmarr në një sallë dasmash në qytetin Haseke të Sirisë, janë vrarë 30 persona.

Ndërsa rreth 100 të plagosurit në këtë sulm u dërguan në spital për kurim.

Mbretëron shqetësimi për rritjen e numrit të viktimave pasi që shumica e të plagosurve janë në gjendje të rëndë.

Agjencia zyrtare siriane e lajmeve, SANA në lajmin e saj që përcjell bën të ditur se sulmi është kryer nga ana e organizatës terroriste DAESH.


Fjalët Kyçe: sulm , sallon dasmash , Haseke , Siri , DAESH

Lajme të ngjashme