Kerry: Përparime të vogla pas takimit me Lavrov

Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, foli të premten për përparime të vogla mbi krizën në Siri pas një takimi të ri në Nju Jork me homologun e tij rus, Serguei Lavrov, pas dështimit të diplomacisë botërore mbi këtë dosje.

Kerry: Përparime të vogla pas takimit me Lavrov

“Takova ministrin rus të Punëve të Jashtme, shkëmbyem ide dhe kemi bërë përparime të vogla”, deklaroi Kerry në kuadër të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, të dominuar nga lufta në Siri dhe mungesa për një zgjidhje diplomatike nga ana e fuqive botërore dhe rajonale.Lajme të ngjashme