Nepal – Rrëzohet helikopteri, 7 të vdekur

7 persona kanë humbur jetën nga rrëzimi i një helikopteri që ishte nisur me rajoni Gorkha i Nepalit për të transportuar një grua shtatëzënë në Katmandu.

nepal katmandu-da helikopter kazası.jpg
7 të vdekur në një aksident ajror në Nepal
7 të vdekur në një aksident ajror në Nepal

7 persona kanë humbur jetën nga rrëzimi i një helikopteri që ishte nisur me rajoni Gorkha i Nepalit për të transportuar një grua shtatëzënë në Katmandu.

Në një aksident ajror në Nepal kanë humbur jetën 7 persona.

Një helikopter me 7 veta në bord i ngritur nga rajoni Gorkha i Nepalit për të transportuar një grua shtatzënë në kryeqytetin Katmandu është rrëzuar për arsye ende të paditura.

Helikopteri ishte i një kompanie private dhe është rrëzuar në zonën Nuwakot.

Nuk ka arritur të mbijetojë asnjë nga të 7 personat që gjendeshin në helikopter.

Në zonë vazhdojnë punimet e kërkimit dhe për zbardhjen e aksidentit.


Fjalët Kyçe: aksident ajror , Katmandu , Nepal

Lajme të ngjashme