SHBA - Sulm me armë zjarri ndaj një gjykate në Miçigan, 3 të vdekur

Tre vetë janë vrarë dhe një tjetër është plagosur nga disa të shtëna në Gjykatën e Berrien County në jugperëndim të Miçiganit, në SHBA, bëjnë të ditur autoritetet lokale.

527520
SHBA - Sulm me armë zjarri ndaj një gjykate në Miçigan, 3 të vdekur
abd michigan adliye binasına saldırı
abd saldırı
abd adliye binasına saldırı.jpg

Tre vetë janë vrarë dhe një tjetër është plagosur nga një sulm me armë zjarri në Gjykatën e Berrien County në jugperëndim të Miçiganit, në SHBA, rreth orës 20:30 (14:30 sipas orës lokale) të së hënës, bëjnë të ditur autoritetet lokale.

Mësohet dy prej viktimave janë përmbarues, ndërsa sipas mediave amerikane viktima e tretë është autori i ngjarjes.

Gjykata është mbyllur për arsye sigurie, ndërkohë që është nën mbikëqyrjen e rreptë të forcave të sigurisë.

Sherifi i Berrien County, Paul Bailey, ka deklaruar për “WSBT-TV” se një efektiv policie ka mbetur i plagosur nga të shtënat.

Ai sqaroi gjithashtu se motivet e sulmit nuk janë ende të qarta.

Ndërsa Guvernatori i Miçiganit, Rick Snyder, përmes një postimi nga llogaria e tij zyrtare në “Twitter”, e përshkroi sulmin me armë zjarri në Gjykatën e Berrien County si një rast të izoluar, por bëri me dije se hetimi për incidentin kanë filluar menjëherë.Lajme të ngjashme