Regjimi bombardon Idlibin, 15 të vdekur dhe shumë të plagosur

Nga sulmet ajrore, të ndërmarra në qendër të qytetit sirian, Idlib dhe në rajonin Eriha, zona këto të kontrolluara nga opozita, në veriperëndim të vendit, kanë humbur jetën 15 civilë dhe janë plagosur 28 të tjerë.

490658
Regjimi bombardon Idlibin, 15 të vdekur dhe shumë të plagosur

Abdulkerim Ahdar, një prej zyrtarëve të mbrojtjes civile në Idlib, deklaroi se avionët luftarakë të regjimit të Esadit kanë ndërmarrë sulme ajrore ndaj vendbanimeve civile në qendër të Idlibit.

”Si pasojë e sulmeve kanë humbur jetën 15 persona dhe janë plagosur 28 të tjerë”, tha ai.


Fjalët Kyçe: #regjimi sirian , #Idlib , #Eriha

Lajme të ngjashme