Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Pakistan – Dhjetëra të vdekur nga moti i keq

Të paktën 24 persona u vranë dhe 17 të plagosur nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut të regjistruara mbrëmjen e shtunës në veriperëndim të Pakistanit.

pakistan kötü hava koşulları2.jpg

Të paktën 24 persona u vranë dhe 17 të plagosur nga moti i keq dhe reshjet e dendura të shiut të regjistruara mbrëmjen e shtunës në veriperëndim të Pakistanit, duke shkaktuar shembjen e dhjetëra shtëpive, njoftuan disa zyrtarë të Pakistanit.

“Rreth dyzet shtëpi u shkatërruan në disa zona në provincën Khyber Pakhtunkhwa”, deklaroi për median një zëdhënës i agjencisë provinciale për menaxhimin e katastrofave.

Pakistani goditet çdo vit nga katastrofat natyrore duke shkaktuar qindra të vdekur dhe dëme të shumta në kultura bujqësore.Lajme të ngjashme