Obama apel botës të bashkohet përballë kërcënimit të sigurisë

Presidenti amerikan, Barack Obama dënoi sot nga Havana atentatet që goditën Brukselin, duke i bërë thirrje botës që të bashkohet përballë atyre që kërcënojnë sigurinë e popujve në të gjithë botën.

456203
Obama apel botës të bashkohet përballë kërcënimit të sigurisë

Presidenti amerikan, Barack Obama dënoi sot nga Havana atentatet që goditën Brukselin, duke i bërë thirrje botës që të bashkohet përballë atyre që kërcënojnë sigurinë e popujve në të gjithë botën.

“Ne do të bëjmë gjithçka ne mundemi për të mbështetur miqtë dhe aleatët tanë”, deklaroi Obama, që disa çaste më parë kishte biseduar me kryeministrin belg, Charles Michel për t'i shprehur mbështetjen e tij.Lajme të ngjashme