Rusi - Putin dhe Kerry takohen javën e ardhshme në Moskë për krizën siriane

Sekretari amerikan të Shtetit, John Kerry, njoftoi të martën se do të takohej javën e ardhshme në Moskë me Presidentin rus, Vladimir Putin, për të biseduar në lidhje me luftën në Siri.

Rusi - Putin dhe Kerry takohen javën e ardhshme në Moskë për krizën siriane

Pjesa më e madhe e trupave ruse u tërhoqën të martën nga Siria.

Ndërkohë, një zëdhënës i Ministrisë së Jashtme ruse konfirmoi për agjencinë ruse të lajmeve, "Interfax", se ky dikaster po përgatitej për vizitën e shefit të diplomacisë amerikane.Lajme të ngjashme