Kinë, 12 të vdekur nga shpërthimi i gazit në një minierë

Shpërthimi ndodhi në provincën Xhilin, në verilindje të vendit.

446066
Kinë, 12 të vdekur nga shpërthimi i gazit në një minierë

Nga shpërthimi i gazit në një minierë në provincën Xhilin të Kinës humbën jetën 12 persona.

Siç raporton agjencia kineze e lajmeve, Xinhua, shpërthimi ndodhi në provincën Xhilin, në verilindje të vendit.

Në minierën e qymyrit në qytetin Bajshan erdhi deri tek shpërthimi i gazit.

Zyrtarët kinez deklaruan se një person i plagosur është shpëtuar dhe se kanë filluar hetimet të cilat do të zbardhin më shumë detaje rreth rastit.Lajme të ngjashme