Aksion policie në Paris, 2 të vrarë dhe 3 të plagosur

Të paktën dy person janë vrarë në një apartament të që u shënjestrua nga një aksion i policisë sot në mëngjes në Saint-Denis, veri të Parisit, në kuadër të hetimit mbi atentatet e së premtes, sipas burimesh pranë hetimit.

Aksion policie në Paris, 2 të vrarë dhe 3 të plagosur

Ende nuk njihet identiteti i viktimave por mes tyre ishte një grua që hodhi veten në erë, dhe të paktën tre policë janë plagosur në këtë operacion që përpiqej të arrestonte Abdelhamid Abaaoud, organizator i dyshuar i sulmeve të së premtes.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme