Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Irak: Rrëmbehet zëvendësministri i Drejtësisë

Autoritet zyrtare irakiane, bëjnë të ditur se persona të armatosur rrëmbyen në Bagdad zëvendësministrin irakian të Drejtësisë, Abdelkarim Fares.

Irak: Rrëmbehet zëvendësministri i  Drejtësisë

”Zëvendësministri u rrëmbye nën kërcënimin e armëve nga disa të panjohur të veshur me të zeza”, tha një kolonel i policisë.

Rrëmbimi ndodhi në zonën al-Bonuk, një rajon me maxhorancë shiite në verilindje të Bagdadit ku milicët e armatosur kanë një influencë të madhe.

Sipas zëdhënësit të Ministrisë së Brendshme, një numër i panjohur truprojash, rrëmbyer së bashku me zëvendësministrin, u liruan dhe vetëm ky i fundit mbeti në duart e rrëmbyesve.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme