Vazhdojnë përleshjet e dhunshme në Jemen

Në sulmin e Huthive në kufirin e Arabisë Saudite u vranë 4 ushtarë arabo- saudit dhe dhjetëra huthi.

Vazhdojnë përleshjet e dhunshme në Jemen

Sulmi ndodhi në rajonin Cazan në kufirin e Arabisë Saudite me Jemenin.

Forcat e Koalicionit, sulmit në Cazan ju kundërpërgjigj me sulm ajror ndaj depove të armëve të ish regjimit të Jemenit në kryeqytetin Sana.

Sipas burimeve vendore, pas sulmit të forcave të koalicionit, në Sana u dëgjuan shpërthime të mëdha.

Ndërkaq, me anë të sistemit të mbrojtjes Patriot u rrëzuan raketat Scud të hedhura nga Huthit nga qyteti Sada.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme