Operacioni “Burimi i Paqes”

Qëllimi ynë është paqja
objektivi është terrorizmi

Siri - Të paktën 34 të vdekur nga sulmet e regjimit në Idlib

Të paktën 34 persona kanë humbur jetën të dielën si pasojë e sulmeve ajrore nga regjimi sirian në qytetin Darkush, në provincën veriperëndimore të Idlibit, njoftoi Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH).

Siri - Të paktën 34 të vdekur nga sulmet e regjimit në Idlib

“Të paktën 34 persona u vranë nga sulmet e regjimit në një treg në qytetin Darkush, prej të cilëve 9 gra dhe disa fëmijë”, theksoi drejtori i OSDH-së, Rami Abdurraham.

“Bilanci do të rëndohet, sepse ka dhjetëra të plagosur, shumë prej të cilëve në gjendje të rëndë”, shtoi drejtori i organizatës me seli në Britaninë e Madhe, që mbështetet në një rrjet të gjerë të burimeve në mbarë Sirinë.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme