Përgjaken festimet e Nevruzit në Siri

Si pasojë e 2 sulmeve vetëvrasëse, në sheshin ku po festohej festa e Nevruzit në rajonin Haseke të Sirisë numri i të vdekurve ka arritur në 37, dhe ka 96 të plagosur.

Përgjaken festimet e Nevruzit në Siri

Si pasojë e 2 sulmeve vetëvrasëse, në sheshin ku po festohej festa e Nevruzit në rajonin Haseke të Sirisë numri i të vdekurve ka arritur në 37, dhe ka 96 të plagosur.

Pas sulmit festimet u anuluan. Grupet Kurde mbajnë përgjegjës organizatën terroriste DAESH-in për sulmet në fjalë.

Në anën tjetër theksohet se 20 nga 96 personat e plagosur janë në gjendje të rëndë shëndetësore dhe për këtë arsye mund të rritet numri i viktimave.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme