Lëvizja Husi sulmon godinën presidenciale në Jemen

Lëvizja Shiite Ensarullah (Husi) në Jemen ka ndërmarrë sulm ajror ndaj godinës presidenciale në qytetin Aden.

273235
Lëvizja Husi sulmon godinën presidenciale në Jemen

Lëvizja Shiite Ensarullah (Husi) në Jemen ka ndërmarrë sulm ajror ndaj godinës presidenciale në qytetin Aden.

Sipas informacioneve të marra nga burime të afërta të stafit presidencial, avionët luftarakë që i përkasin Husive bombarduan godinën presidenciale në rajonin El-Meashik. Mësohet gjithashtu se pas kundërpërgjigjes së forcave të sigurisë me mbrojtje kurndërajrore avionët janë larguar nga rajoni.

Në sulm nuk ka patur të vrarë apo të plagosur dhe gjithashtu mësohet se Hadi dhe personat e tjerë së bashku me të janë transferuar në një vend të sigurt.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme