Ukrainë - Predha godet një trolejbus në Donjeck, 13 të vdekur

Sipas një komunikate të Bashkisë së Donjeckut, 13 persona humbën jetën sot në mëngjes në qytet, kur një trolejbus u godit nga një predhë në Lagjen "Leninski", ndërkohë që kishte ndaluar në stacion.

Ukrainë - Predha godet një trolejbus në Donjeck, 13 të vdekur

"Vdiqën 12 persona, që ishin brenda në trolejbus dhe një tjetër, që po kalonte me një makinë pranë mjetit të transporit urban", deklaroi ndërkohë një përfaqësues i shërbimit të urgjencës së qytetit, bastion i separatistëve prorusë.

Ndërkohë, dhjetëra persona të tjerë janë plagosur.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme