Paris – Takimi Hollande-Merkel-Poroshenko për krizën ukrainase

Presidenti francez, François Hollande, zhvilloi të dielën një takim në Elyse me Kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe Presidentin ukrainas, Petro Poroshenko, për të diskutuar për 15 minuta rreth krizës ukrainase, bëri të ditur Presidenca franceze.

Paris – Takimi Hollande-Merkel-Poroshenko për krizën ukrainase

"Shefi i diplomacisë ruse, Sergei Lavrov, gjithashtu i pranishëm në marshimin në kujtim të viktimave të atentateve të kryera këto ditë në Paris, nuk mori pjesë në këtë takim", theksoi i njëjti burim.

Përveç këtij takimi, Presidenti Hollande zhvilloi një bisedë të shkurtër me Kancelaren gjermane, Angela Merkel.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme