SHBA - Jep dorëheqjen sekretari i Mbrojtjes, Chuck Hagel

Presidenti amerikan, Barack Obama, do të njoftojë sot dorëheqjen e sekretarit të tij të Mbrojtjes, Chuck Hagel, për shkak të mosmarrëveshjeve për sa i përket miratimit të strategjisë kundër ISIS-it, konfirmoi e përditshmja amerikane, "New York Times", duke cituar zyrtarë të lartë.

204019
SHBA - Jep dorëheqjen sekretari i Mbrojtjes, Chuck Hagel

"Presidenti amerikan dhe sekretari Mbrojtjes kanë zhvilluar diskutime që prej dy javësh dhe Obama vendosi dy ditë më parë që të ndajë rrugët me Hagel, 68 vjeç, anëtari i vetëm republikan i kabinetit të tij", sipas të përditshmes amerikane.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme