Putin-Poroshenko, dakord për vijimin e dialogut për Ukrainën

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe homologu ukrainas, Petro Poroshenko ranë dakord, gjatë një bisede telefonike, për vazhdimin e dialogut në kuadër të përfundimit të konfliktit në lindje të Ukrainës, njoftoi Kremlini.

Putin-Poroshenko, dakord për vijimin e dialogut për Ukrainën

"Gjatë bisedës, dy drejtuesit kanë diskutuar veprimet e tyre për zgjidhjen paqësore të situatës në juglindje të Ukrainës dhe vazhdimin e dialogut", deklaroi shërbimi i shtypit i Kremlinit në një komunikatë të publikuar të hënën, pa dhënë shumë detaje.


Fjalët Kyçe:

Lajme të ngjashme